Cmt-Resident

CMT – Cargo Modul Trading – är Skandinaviens ledande tillverkare av innovativa och kundanpassade flak för lastbil och järnväg. Drivkraften är sedan starten 1989 att ständigt förbättra våra kunders transportekonomi och miljöprofil med effektiva och användarvänliga produkter.

Med högkvalitativa stålsorter och innovativa konstruktioner skapar vi produkter som både är starkare och lättare. Det ger möjlighet att transportera mer till mindre kostnad.

Viktigast är dock du som ska använda flaket och göra jobbet. Vi vet vad du behöver och gör allt för att ditt arbete ska gå smidigare. Med mer än 25 års erfarenhet i ryggen fortsätter vi att flytta fram gränserna genom att bygga flak som de facto håller mer än de lovar.

S V E R I G E
MALMÖ

Marcus Brodde, försäljning
Tel dir. +46 (0)40-631 54 59
marcus.brodde@cmt.se

Francesco Ricci, försäljning
Tel dir. +46 (0)40-631 54 51
francesco.ricci@cmt.se

Mattias Nilsson, försäljning
Tel dir. +46 (0)40-631 54 50
mattias.nilsson@cmt.se

Mika Laxström, försäljning
Tel dir. 0906954208
mika.laxstrom@cmt.se

GÖTEBORG

Marita Högström, försäljning
+46 (0)31-54 69 52
marita.hogstrom@cmt.se
Kontor

Exportgatan 10,
422 46 Hisings Backa, Göteborg

ENKÖPING

Jonas Svensson, försäljning

Tel dir. +46 (0)8-644 54 51
Kontor
Enagårdsvägen 15,
745 94  Enköping
SÖDERHAMN

Jonas Svensson, försäljning

Tel dir. +46 (0)8-644 54 51
Kontor
Ringa 307,
826 94 Norrala
N O R D E N
NORGE
Anders Krog, försäljning
Tel dir. +47 977 611 68
Kontor:
Haslivn 31
NO-1746 SKJEBERG
FINLAND
Mika Laxström, försäljning
Tel dir. +358 (0)45-17 224 42
mika.laxstrom@cmt.se
Kontor:
Kvikantvägen 21,
FI-67 700 Kokkola, Suomi
ISLAND

Bjarni Arnarson, försäljning
Tel dir. +354 590 5110
ba@klettur.is
www.klettur.is
Kontor:
Klettagardar 8-10
104 Reykjavik

E U R O P A
TYSKLAND

amtec abt GmbH
Tel: 0 27 54 – 22 09 650
Fax: 0 27 54 – 22 09 655
www.amtec-abt.de
Kontor:
Obere Espen 1
57334 Bad Laasphe

SCHWEIZ

GTS Transportsysteme AG
Tel +41 44 780 72 77
Fax +41 44 780 91 29
info@gtsag.ch
www.gtsag.ch
Kontor:
Zürcherstrasse 63
CH-8604 Volketswil

Harald Hartmann, Teknisk support
Tel dir. +46 (0)40-631 54 58
harald.hartmann@cmt.se

Per Johnsson, Service/reservdelar
Tel dir. +46 (0)40-631 54 55
per.johnsson@cmt.se

Njomza Marevci, Reservdelar
Tel dir. +46 (0)40-631 54 53
njomza.marevci@cmt.se

Jimmy Carlsson,
Support, Verkstadstekniker
Fasta Byggnationer
Tel dir. 040 631 54 56
jimmy.carlsson@cmt.se

Carina Frank, Ekonomi/administration
Tel dir. +46 (0)40-631 54 52
carina.frank@cmt.se

Njomza Marevci, Administration
Tel dir. +46 (0)40-631 54 53
njomza.marevci@cmt.se

Martin Wåhlin, VD
Tel dir. +46 (0)40-631 54 57
martin.wahlin@cmt.se

Medarbetarna är vår främsta styrka.

För att våra produkter ska hålla vad vi lovar, måste varje del i processen göra detsamma. Vi har kompetensen som behövs för hög kvalitet i både konstruktion och material. Och en välsvetsad organisation. Allt vi gör produceras under eget tak.

Hos oss kan du utvecklas och göra verklig skillnad. CMT har funnits i över 25 år och vi är alltid intresserade av ansökningar från ambitiösa personer.
Skicka gärna in din ansökan till: carina.frank@cmt.se